Wolontariat

PDF Drukuj Email

ROK SZKOLNY 2019/20120

linie91

galeria

,,DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA’’ – AKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJI MAM MARZENIE

MINIATURA NA STRONIEOd sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tej akcji.IMG 20191121 131505
Okazją do jej przeprowadzenia jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Jego ustanowienie wiąże się z bardzo niezwykłymi wydarzeniami. Tego właśnie dnia Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udał się na polowanie. W jego trakcie postrzelony został mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostało decyzją Prezydenta uwolnione i powróciło szczęśliwe do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotował ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Stało się ono inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymała imię „Teddy Bear”. Dziś Miś podbił świat i stał się ulubioną zabawką dzieci. Towarzyszy on również wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazane serce i za włączenie się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i materiałów plastycznych. 

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS-P w Lipiu.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH 2019

MINIATURKA OBOK TEKSTUW piątek 15 listopada w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna „Święty Mikołaj na Kresach” koordynowana przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Organizatorami tej szlachetnej inicjatywy jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Projekt objęty jest patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty – Pani Urszuli Bauer.IMG 20191115 104937

Uczniowie i nauczyciele zebrali artykuły żywnościowe, szkolne oraz zabawki, które będą przekazane Polakom mieszkającym na Białorusi, Litwie i Ukrainie. Poprzez akcję charytatywną, chcemy pokazać naszym rodakom, że nie chodzi tylko o zawiezienie dóbr materialnych, a istotą jest gest solidarności i serdecznej pamięci o nich.

Serdeczne dziękujemy za życzliwość i hojność!

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS-P w Lipiu.


Pomagamy Stowarzyszeniu „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”.IMG 20191018 094130

We wrześniu i w październiku wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lipiu zorganizowali akcję charytatywną dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego mieszczącego się przy ul. Michałowskiego Częstochowie. Placówka jest prowadzona przez Stowarzyszenie „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. W piątek 18.10.19 roku opiekunowie wraz z ochotnikami przekazali dary od rodziców, uczniów i nauczycieli dla małych pacjentów. Zakład, który wspomogliśmy jest alternatywą dla najmniejszych pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale konieczna jest dalsza profesjonalna opieka składająca się na diagnostykę, rehabilitację, całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską. Placówka sprawuje stacjonarną, całodobową opiekę nad dziećmi, tworząc optymalne warunki rozwoju, zapewniając  wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską oraz lekarską. Umieszczane są w niej dzieci od 0 do 3 roku życia.

Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!
Monika Mach, Iwona Zdunek, Magdalena Mrugacz
- opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS-P w Lipiu


linie91 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)