Ślubowanie uczniów klasy I

PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:25

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu są już pełnoprawnymi uczniami. 22 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Olga Michalak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Następnie wraz z panią wicedyrektor Alicją Radek rozdały uczniom pierwsze legitymacje szkolne, dyplomy i długopisy. Pani Małgorzata Irach w imieniu pani Wójt Bożeny Wieloch, ksiądz, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej oraz Samorząd Uczniowski podarowali pierwszoklasistom liczne niespodzianki. Na zakończenie akademii przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania, uściski. Po uroczystości na dzieci czekała w klasie słodka niespodzianka. Mamy przygotowały pięknie udekorowane stoły, a na nich tort i inne słodkie przysmaki.

Mamy nadzieję, że rozpoczęta nauka w klasie pierwszej będzie dla naszych wychowanków ciekawą podróżą odsłaniającą tajniki wiedzy, rozwijającą zdolności i zainteresowania, przygotowującą do dorosłego życia. Dla Rodziców będzie samą radością i satysfakcją z sukcesów dzieci.

Agata Majdzik

galeria

IMG 3014

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)