Akademia Pana Kleksa

Drukuj Email

Dnia 23 października 2019 roku uczniowie klasy czwartej i trzeciej naszej szkoły wyjechali do Akademickiego Centrum Kultury - Klub Politechnik w Częstochowie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Akademia Pana Kleksa”. Zostało ono przygotowane przez aktorów Krakowskiej Agencji Artystycznej w oparciu o książkę Jana Brzechwy pt.„Akademia pana Kleksa”.

Bohaterami spektaklu byli uczniowie baśniowej szkoły profesora Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej Akademii profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał szalony pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać. Jest to niewątpliwie nauczyciel, o jakim marzy wielu uczniów. Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia lekcyjne prowadzone przez tego fantastycznego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy i efektowny sposób przedstawiona została historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka. Wzruszyła ona wielu widzów i przypomniała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.

Aktorzy znakomicie wykreowali postaci książkowe. Naszej uwadze nie mogła umknąć też scenografia na bardzo wysokim poziomie, wspaniale podkreślana przez grę świateł. W klimat powieści baśniowej przenieśliśmy się też za sprawą doskonale przygotowanych kostiumów. Wiele scen poprzedzonych było elementami muzycznymi i innymi utworami Brzechwy, które świetnie oddawały dramaturgię niektórych wydarzeń. Spektakl był swoistą ucztą poetycką dla wszystkich miłośników teatru.

Monika Mach

galeria

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)