,,Dzień Pluszowego Misia’’ – akcja charytatywna fundacji mam marzenie

PDF Drukuj Email

MINIATURA NA STRONIEOd sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tej akcji.
Okazją do jej przeprowadzenia jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Jego ustanowienie wiąże się z bardzo niezwykłymi wydarzeniami.
IMG 20191121 131505Tego właśnie dnia Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udał się na polowanie. W jego trakcie postrzelony został mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostało decyzją Prezydenta uwolnione i powróciło szczęśliwe do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotował ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Stało się ono inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymała imię „Teddy Bear”. Dziś Miś podbił świat i stał się ulubioną zabawką dzieci. Towarzyszy on również wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazane serce i za włączenie się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i materiałów plastycznych. 

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

galeria 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)