Wycieczka do Osikowej Doliny

PDF Drukuj Email

22 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Osikowej Doliny. Maluchy wzięły udział w niezwykle ciekawych warsztatach, które pokazywały, jak można wykorzystać całkowicie naturalny, delikatny surowiec z osikowego drewna. Dzieci w tym wyjątkowym miejscu poznały historię sztuki wyplatania z osikowych pasków oraz zapoznały się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Przedstawiona prezentacja przybliżyła uczestnikom wyjazdu technikę, popularną na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej od XIX wieku, a warsztaty pozwoliły na samodzielne wykonanie osikowych wyrobów. Uczniowie z niebywałym zaangażowaniem i dużą kreatywnością wykonywali ozdoby z wiórków osikowych. Zajęcia pod okiem instruktorów okazały się nie tylko doskonałą zabawą, ale także piękną lekcją tradycji i kontaktem z naturą. Na zakończenie pobytu dzieci miały okazję zrobić zakupy w Osikowej Galerii. Wszyscy uczestnicy wycieczki wracali z pięknymi przeżyciami i własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.

„W Osikowej Dolinie, czas inaczej płynie”

Dorota Knop

galeria

Osikowa Dolina18

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)