Wyjazd na przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna"

Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 18:38

MINIATURKA NA STRONĘ25 listopada uczniowie klas VI a, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Odbyło się ono na deskach sceny Akademickiego Centrum Kultury ,,Klub Politechnik” w Częstochowie. Spektakl został wystawiony przez Scenę Polską Teatru z Czeskiego Cieszyna. Był niezapomnianym widowiskiem wzbogaconym ruchomymi elementami bogatej dekoracji, które umożliwiały błyskawiczną zmianę miejsca akcji. Wielkim atutem przedstawiania były również klasyczne kostiumy z epoki, efekty świetlne i akustyczne, wspaniała gra aktorska oraz śpiewane przez małych artystów kolędy.

Utwór ten to jedna z najbardziej wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia. W wigilijny wieczór, kiedy cały Londyn raduje się obchodzonymi świętami, jeden tylko, zgryźliwy i gburowaty samotnik – Ebenezer Scrooge, nie poddaje się świątecznej atmosferze. Poświęca się natomiast swojemu ulubionemu zajęciu – liczeniu pieniędzy. Jest jednak ktoś, kto niespodzianie go odwiedza i przekazuje pewną niezwykle ważną wiadomość. Z zaświatów przybywa groźny, przerażający duch zmarłego wspólnika. A po nim, co godzinę, kolejne trzy duchy – Dawnych, Obecnych i Przyszłych Świąt, zagęszczające dodatkowo atmosferę.  

Sztuka teatralna wprowadziła nas w nastrój zadumy, smutku, ale i radości. Opowiedziała o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością, przypominając jednocześnie o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy, odmienia widzenie świata i ludzi. 

Warto pamiętać, że ,,Opowieść wigilijna” Karola Dickensa jest adresowana nie tylko do dzieci. Dzięki przesłaniu, jakie niesie oraz wymownej symbolice, może i powinna zainteresować również dorosłego widza.

Monika Mach

galeria

IMG 20191125 105031

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)