Poznajemy zawody

Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:57

Poznajemy zawody03W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy oraz szklonego doradcę zawodowego Panią Olgę Michalak. Pierwsza część lekcji wprowadziła je w świat biblioteki i książek. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, jak wygląda praca bibliotekarza i jak korzystać z naszego księgozbioru.

Kolejna część zajęć poświęcona była różnym zawodom i szacunkowi do pracy. Najmłodsi wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka "Kim będę?" oraz fragmentu książki "Kim zostaniesz? Wybierz sam!" Włodzimierza Ścisłowskiego.

Dzieci opowiadały o tym, kim chcą zostać w przyszłości… lekarzami, piłkarzami, księżniczkami, policjantami. Utrwaliły również informacje o różnych zawody, między innymi posiłkując się zagadkami słownymi oraz obrazkowymi.

Najważniejszym przesłaniem lekcji był szacunek do pracy i do ludzi ją wykonujących. Nie ma mniej i bardziej przydatnych zawodów. Wszyscy jesteśmy potrzebni, wszyscy pracujemy dla wspólnej korzyści. Pamiętajmy, że na nas pracują ludzie i to im wiele zawdzięczamy. Spotkanie zakończyło się zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci wykonały wspaniałe ilustracje przedstawicieli rozmaitych zawodów.

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

Poznajemy zawody18

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)