Światowy Dzień Praw Dziecka

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:01

20 listopada to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. Uczniowie klas I-III zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie obejrzeli wspólnie film o prawach dziecka, a następnie odbyła się dyskusja o tym jak ważna jest znajomość swoich praw, a także gdzie mogą się zgłosić gdy ich prawa są naruszone. Dzieci poznały nie tylko prawa, ale również obowiązki, które ma każdy z nas. Uczniowie zostali zaangażowani do wykonania samodzielnych prac plastycznych, co pozwoliło na utrwalenie praw w świadomości dzieci. Klasa II stworzyła kolorowy plakat z przedstawionymi  prawami, a następnie zaprezentowali go najstarszej grupie przedszkolnej.

,,Młody człowieku! To nie zabawa - masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia”

Ewelina Kukuła

galeria

PRAWA DZIECKA06

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)