Szkolne Kasy Oszczędności – SKO

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 21:49

sko logo2 grudnia 2019r. w naszej szkole gościli przedstawiciele banku PKO w Krzepicach. Uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki wysłuchali pogadanki na temat oszczędzania. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z SKO czyli Szkolną Kasą Oszczędności. Jest to  największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej, który został przygotowany z myślą o potrzebach najmłodszych i wygodzie współczesnych rodziców. Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk.

Co to jest SKO?

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności, to oferta dedykowana uczniom w wieku 5-13 lat umożliwiająca poznanie zasad działania usług finansowych w praktyce poprzez obsługę pierwszego własnego konta w atrakcyjnym graficznie, zrozumiałym i bezpiecznym dla dzieci serwisie bankowości internetowej  – https://sko.pkobp.pl/

Dzięki udziale w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzania finansami osobistymi

- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie

- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Ewelina Kukuła

galeria

SKO01

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)