Kampania społeczna „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2020 21:02

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II przystąpili do kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. W miesiącu styczniu i lutym realizowali zadania w ramach prowadzonej akcji i uczyli się właściwych zachowań. W trakcie wspólnych spotkań starano się zgodnie z ideą kampanii promować koleżeńskie postawy, uczyć szacunku do innych oraz pokazać jak walczyć z niestosownym zachowaniem. Realizowane zadania pozwoliły dzieciom na zaznajomienie się z „Kodeksem kumpla”, a wnikliwa analiza poznanych zasad umożliwiła docenienie ich znaczenia. Uczniowie wykonali obrazki ilustrujące kolejne punkty kodeksu, ozdobili nimi sale lekcyjną i starali się go wdrażać w swoje życie. W trakcie zajęć maluchy poznały także ambasadorów akcji, obejrzały filmiki, w których R. Lewandowski, J. Błaszczykowski, certyfikatW. Szczęsny i wielu innych sportowców zachęcało do stosowania „Kodeksu kumpla”. Oglądane filmy pomogły dzieciom w zrozumieniu znaczenia współpracy w grupie, wzajemnego poszanowania, dobrej atmosfery na treningu czy w klasie. Kolejnym etapem realizacji zadania był udział w lekcjach prowadzonych według zaproponowanych scenariuszy: „Serdecznie witamy” oraz „Mam tę moc, masz i ty”. Odbyte zajęcia pozwoliły na pokazanie, kim jest Superbohater i skłoniły do refleksji nad sobą, a to umożliwiło poznanie swojej wyjątkowości. Wykonano w trakcie lekcji prace plastyczne, które nie tylko posłużyły do ozdobienia klasy, ale także stały się cenną życiową wskazówką. Udział w akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj” przyniósł dzieciom wiele radości i pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń. W ramach kampanii dzieci z pewnością nauczyły się koleżeńskich postaw, życzliwości i szacunku dla innych oraz doceniły swoją wartość poprzez odnalezienie swojej wyjątkowości.

Dorota Knop

galeria

BADZ KUMPLEM07

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)