Walentynki w szkolnej bibliotece

Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 18:43

W tym roku 14 lutego nasza biblioteka włączyła się w obchody Święta Zakochanych. Organizatorzy mieli nadzieję, że uda im się przygotować dobrą zabawę oraz zachęcić czytelników do pokochania książek. Walentynkowe niespodzianki zaskakiwały już przy wejściu, czerwone balony rzucały się w oczy i zapowiadały coś niezwykłego. Piękna gazetka przypominała o wyjątkowości tego dnia, opowiadała o historii Walentynek i podpowiadała interesujące życzenia. Ogromną atrakcją okazała się „Randka w ciemno z książką”, ta zabawa zachęciła wielu czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia lektury. Uczniowie z ochotą udawali się na niecodzienną randkę i „wybierali książki po okładce”. Specjalnie przygotowane, obłożone w kolorowy papier i ozdobione czerwonymi serduszkami książki, kryły w sobie elementy tajemniczości i zaskoczenia. Tęczowe papiery przysłaniały tytuły, ale swoimi barwami zachęcały do wyboru maleńkiej paczuszki. Walentynkowe lektury cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko okazało się, że wszystkie „randkowe książki” zostały wypożyczone. Kolejna niespodzianka dotyczyła przygotowania walentynkowej kartki i zredagowania życzeń. Zapominalscy mogli skorzystać z przygotowanych materiałów i wykonać pocztówkę. Redagowanie życzeń czy układanie rymowanek było sporym wysiłkiem, ale przynosiło autorom wiele satysfakcji. To zadanie sprawiło naszym uczniom dużo radości. Walentynki w bibliotece pokazały, że książka może zaskakiwać, odkrywać swoje tajemnice i sprawić, że ją po prostu pokochamy. Pamiętajmy, że książka może być bohaterem każdego święta i sięgajmy po nią, jak najczęściej.

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

Walentynki w bibliotece09

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)