Pasowanie na czytelnika

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2020 19:48

bilbiotekaDnia 21 lutego w szkolnej bibliotece  odbyło się Pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I już od września poznawali litery, rozwijali umiejętność czytania i sięgali po pierwsze książki.

Pasowanie na czytelnika miało stać się oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. W dniu pasowania dzieci pojawiły się w bibliotece, aby udowodnić, że są już gotowe do samodzielnego spotkania z lekturą . Wizyta rozpoczęła się od zapoznania z pomieszczeniami biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z jej zasobów. Maluchy chętnie słuchały informacji dotyczących pracy biblioteki i wykazywały duże zainteresowanie zgromadzonymi książkami. W czasie spotkania dzieci chciały udowodnić, że są gotowe na zdobycie tytułu czytelnika i dlatego przystąpiły do wykonania kilku zadań. Na początek odgadywały baśniowe zagadki i układały historyjki obrazkowe ze znanych bajek. Później pierwszoklasiści przyporządkowywali tytuły baśni do przedstawionych ilustracji i rozpoznawali odczytywane fragmenty popularnych utworów dla dzieci. Najtrudniejsze zadanie polegało na ułożeniu z rozsypanki wyrazowej próśb książki i wyjaśnieniu ich znaczenia. Dzieci doskonale poradziły sobie z wykonaniem wszystkich zadań i tym samym przekonały obecnych na uroczystości, że zasługują na miano Czytelnika Biblioteki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lipiu. Maluchom w tej podniosłej chwili towarzyszyła pani Dyrektor Olga Michalak, która dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego miłego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy i wypożyczyły pierwszą książkę. Mamy nadzieję, iż te pierwsze chwile w szkolnej bibliotece pozostawią w dzieciach miłe wrażenia i sprawią, że chętnie tutaj wrócą. Przypominamy: „Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele. ”

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

PASOWANIW NA CZYTELNIKA0122


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)