Dzień Języka Ojczystego w szkolnej bibliotece

Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2020 19:54

21 lutego 2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej bibliotece pojawiły się ciekawe gazetki i wystawy oraz odbyły się spotkania dotyczące znajomości języka polskiego. W tym dniu uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich językowych umiejętności oraz zdobycia informacji na temat najczęściej popełnianych błędów. Przygotowane zadania nie tylko pozwalały na wykazanie się wiadomościami z języka ojczystego, ale także dawały możliwość doskonałej zabawy. Wszyscy przystępujący do rywalizacji w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek czy zagadek gramatycznych udowodnili, że znają tajemnice języka polskiego i sprawnie z niego korzystają. Dużo radości w czasie wspólnej zabawy przyniosły uczniom zmagania z łamańcami językowymi. Zadania te okazały się trudne, ale bez wątpienie poprawiały humor i mobilizowały do pięknej wymowy. W trakcie spotkań można było także wykazać się znajomością polskich przysłów i związków frazeologicznych. Niektóre ćwiczenia wprawiały uczniów w zakłopotanie, jednak w trudnych sytuacjach można było wykorzystać przygotowane słowniki. Dzień Języka Ojczystego był doskonałą okazją do przedstawienia najróżniejszych słowników i pokazania ich wszechstronnego zastosowania. Niezwykle istotne i pomocne okazały się gazetki, które przekazywały wiele cennych wiadomości i informowały o ważnych dla polskiej mowy postaciach. Podjęte działania miały przypomnieć, że nasz język, to największy skarb, który wymaga dbałości i szacunku.

Pamiętajmy, bądźmy świadomymi użytkownikami języka polskiego!

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

DZIEN JEZYKA OJCZYSTEGO20


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)