Dzień Rodziny – zdalnie

PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2020 21:22

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

drJak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka, a 23 czerwca Dzień Ojca. W tym roku połączyliśmy te święta, organizując Dzień Rodziny ale zdalnie. W klasach 1-3 na zajęciach on-line mówiliśmy o prawach dziecka. Uczniowie kl.3 poznali postać Jana Korczaka, rozmawiali o dzieciach żyjących na całym świecie, o warunkach w jakich żyją, obejrzeli krótkie filmy o dzieciach w Afryce, o dzieciach bezdomnych, mówili o UNICEF, o rzeczniku praw dziecka. Projektowali biżuterię dla mamy, rysowali jak spędzają czas z rodziną. Opisywali swojego tatę, a także wymyślali jak wyglądałoby ich królestwo - w oparciu o książkę "Król Maciuś Pierwszy". Klasy młodsze przygotowały laurki dla rodziców z pięknymi życzeniami, a także zaproszenia na Dzień Rodziny. Klasa 1 recytowała wspólnie wiersz i nagrała życzenia dla mam. Udało się także zaskoczyć mamy samodzielnie przygotowanym śniadaniem J Z wielką przyjemnością zapraszamy na krótki filmik przygotowany na tą szczególną okazję jaką jest wielkie Święto Rodziny.

https://youtu.be/HRVeaD4a9mc


Wszystkim Kochanym Rodzicom i Dzieciom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

Wychowawcy i uczniowie kl.1-3

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)