Sprzątanie naszej gminy

PDF Drukuj Email

ziemiaW dniach 15-17.09.2020 w naszej szkole odbyła się akcja, której celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży prawidłowej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość w najbliższym otoczeniu. Gmina zapewniła rękawiczki i worki na śmieci z podziałem na frakcje umożliwiające segregację śmieci.

Uczniowie wraz ze swoim wychowawcami udali się aby sprzątać na następujących terenach: okolice Tronin, Dankowa wraz z otoczeniem kościoła i cmentarza, teren wokół szkoły, Urzędu Gminy, ośrodka zdrowia, ul. Kresy, Częstochowska, Kasztanowa, Parkowa, boisko GOK oraz Gminną Oczyszczalnię.

Sprzątanie naszej gminy odbywa się już od wielu lat w ramach Sprzątanie świata - Polska", który jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Cleanup the World wywodzącego się z Australii.

„Sprzątanie gminy” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.angażuje i integruje społeczność lokalną. Uczniowie uczestniczyli w niej za zgodą rodziców. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządu dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla szkoły interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na promocję zachowań proekologicznych. Uczestnicy akcji z radością podkreślają że z roku na rok jest coraz mniej śmieci.

Renata Walaszczyk-Kałuża

galeria

img 20200916 081416

img 20200916 081210


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)