Lekcja przedsiębiorczości

PDF Drukuj Email
czwartek, 08 października 2020 17:45

Klasa III w tym roku szkolnym uczestniczyła w realizacji klasowego projektu „Lekcja przedsiębiorczości”. Prowadzone zajęcia przybliżały dzieciom proste zagadnienia z zakresu finansów oraz uczyły zachowań promujących oszczędzanie. Kształtowanie świadomości najmłodszych oraz przekazanie podstawowych informacji i umiejętności miało na celu wdrożenie uczniów do patrzenia w przyszłość i planowania. Zdobyta w czasie zajęć wiedza poparta była przykładami z życia codziennego, a to pozwalało na przeniesienie teorii w praktykę. Wspólne spotkania prezentowały zachowania różnych bohaterów literackich i filmowych. Ciekawe przygody budziły w dzieciach zainteresowanie i uczyły. W trakcie realizacji projektu uczniowie odbywali wirtualne wycieczki, zwiedzili między innymi Narodowy Bank Polski oraz Centrum Pieniądza. Mieli także możliwość wirtualnego spotkania z numizmatykiem i bankowcem, poznali wykonywaną przez nich pracę i mogli zaprezentować swoje zbiory monet. W toku lekcji dzieci dowiedziały się, że na pieniądze trzeba zapracować, a raz wydane złotówki już nie wracają. Nauczyły się, jak korzystać z bankomatu, pomogły im w tym filmy edukacyjne: „Zuzia i Marcel – Bankomat” oraz „Finansowy elementarz”. W przyswojeniu niełatwej wiedzy przydatne były rebusy, zagadki i quizy, które w zabawny sposób utrwalały przekazywane informacje. Ciekawym doświadczeniem był dla dzieci eksperyment, w trakcie którego planowały swoje wydatki na początku projektu i po jego zakończeniu. Z radością należy zauważyć, że w czasie podsumowania projektu wśród finansowych planów maluchów pojawiły się oszczędności. Z pewnością na taki przebieg miały wpływ zarówno realizowane zadania, jak i pogadanki opiekuna SKO. Przekazał on dzieciom wiele cennych informacji na temat oszczędzania, pokazał zalety i obdarował symbolicznymi upominkami. Realizacja projektu odniosła duży sukces, dzieci z zaangażowaniem przyswajały trudne treści z zakresu „małej ekonomii”, nauczyły się gospodarować swoimi środkami finansowymi i doceniły znaczenie oszczędzania. Mamy nadzieję, że „Lekcja przedsiębiorczości” zaowocuje w przyszłym życiu maluchów. Pamiętajmy:

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” .

Dorota Knop

galeria

LEKCJA PRZEDSIEBIORCZOSCI44  LEKCJA PRZEDSIEBIORCZOSCI50

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)