Przerwa na czytanie

PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2020 22:00

plakat-przerwa-na-czytanie-Dnia 16 października cała społeczność ZS-P w Lipiu włączyła się w I Międzynarodową edycję „Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w czasie przerwy”. „Przerwa na czytanie” to wspaniały pomysł na promowanie czytelnictwa oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży, że czytanie jest ciekawe i pożyteczne. W naszej akcji brały udział dzieci przedszkolne, którym wychowawcy w ramach „Przerwy na czytanie” pokazali, jak „W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie” . Czytane przez Katarzynę Zielińską opowieści dostarczyły dzieciom dużo miłych wrażeń. Uczniowie z klas I-III w ramach prowadzonej akcji odczytywali fragmenty wybranych książek i starali się zachęcić do ich czytania kolegów. Maluchy miały także okazję posłuchać czytanych przez wychowawcę urywków „Karolci”. Szczególną niespodzianką dla najmłodszej grupy uczniów było spotkanie z nauczycielem historii, panem B. Leszczyńskim, który odczytując fragmenty „Krzyżaków”, z pewnością zainteresował swoich słuchaczy historią. Poloniści postanowili wykorzystać piątkowe przerwy na rozbudzenie zamiłowania do poezji. Odczytywane w klasach IV-VIII wiersze z pewnością zachwyciły słuchaczy i nie jednego ucznia zmobilizowały do sięgnięcia po tomik wierszy. Wielką niespodzianką był udział w naszej akcji uczniów odbywających nauczanie indywidualne. Nauczyciele przygotowali dla nich ciekawe fragmenty książek oraz umożliwili im wysłuchanie ebooka. Z prawdziwą radością możemy stwierdzić, że w tym dniu w naszej szkole książka była obecna wszędzie. Zaczytanych uczniów można było dostrzec w bibliotece, w klasie, na szkolnych korytarzach czy też w szatni. Akcja „Przerwa na czytanie” była udana, zaangażowała w spotkanie z książką całą szkolną społeczność. Okazało się, że kilkuminutowe przerwy z lekturą mogą łączyć, poszerzać wiedzę, rozbudzać zainteresowania i dostarczyć wielu miłych wrażeń. Mamy nadzieję, że w naszej szkole „Przerwa na czytanie” jeszcze długo potrwa.

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

PRZERWA NA CZYTANIE10140

PRZERWA NA CZYTANIE10121

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)