Światowy Dzień Mycia Rąk

PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2020 22:11

W dniach 15 -17 października 2020 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci z kl. I-III ponownie włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W tym roku podejmowane zadania były szczególnie istotne, ponieważ czas epidemii pokazał, jak ważna jest higiena rąk. Już od początku roku szkolnego dzieci są wdrażane do dbania o higieny rąk, a liczne pogadanki mają na celu uświadomienie im znaczenia mycia dłoni. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy przypomniały sobie, jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady i jakie może przynieść to konsekwencje. W trakcie wspólnych spotkań uczniowie kolejny raz przekonali się, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Maluchy poznały instrukcję właściwego mycia i obejrzały najróżniejsze mydła, żele, chusteczki i inne środki służące do zachowania czystości. Ważnym elementem kampanii było spotkanie ze szkolną pielęgniarką, ciekawe informacje o chorobach brudnych rąk, powodowały zainteresowanie i motywowały do troski o swoje dłonie. Wśród podejmowanych działań nie brakowało filmów, kolorowych plakatów i haseł zachęcających do przestrzegania poznanych zasad. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była analiza plakatu „Gdzie były, co robiły moje ręce?”. Kolorowe ilustracje wędrujących po najróżniejszych miejscach rąk jeszcze bardziej zmotywowały uczniów do systematycznego stosowania zasad higieny. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie na trwałe w świadomości maluchów i zaowocuje dobrym zdrowiem.

Dorota Knop

galeria

SWIATOWY DZIEN MYCIA RAK0106


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)