Aby uczcić Papieża …

Drukuj Email
wtorek, 27 października 2020 00:00

Święty Jan Paweł II to postać najbardziej znana na całym świecie. Miliony ludzi uczestniczyły w spotkaniach z nim podczas jego licznych pielgrzymek, miliardy widziały jego twarz na ekranie telewizora, na okładkach ilustrowanych magazynów, nawet na znaczkach pocztowych wielu krajów. Wielu do dziś rozpoznaje bez trudu jego mocny i ciepły głos upominający się zawsze o prawa i godność każdego dziecka Bożego.Ten niezwykły pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 r. o godzinie 18:44 kardynał Pericle Felici logi bazyliki św. Piotra obwieścił zebranym tłumom i całemu światu:

„ANNUTIO VOBIS

GAUDIUM MAGNUM

- HABEMUS PAPAM”

Przyszedł ze Wschodu, zza żelaznej kurtyny, z kraju, gdzie Boga zawsze łączono z Honorem i Ojczyzną. Kiedy stanął na balkonie w obliczu tłumów zgromadzonych na Placu św. Piotra, był Papieżem z dalekiego kraju z miasta królów z Krakowa, ale bardzo szybko zjednał sobie przychylność ludzi całego świata.

Stał się Ojcem, który przerósł wszelkie autorytety a nieba dosięgał za życia.

Minęło 42 lata od tej wielkiej chwili i choć Ojca Świętegojuz nie ma wśród nas od 15 lat to jednak pamięć o nim jest wciąż żywa. Bo o nim nie wolno zapomnieć. Pamiętajmy, że narody, które tracą pamięć tracą życie.

Społeczność naszej szkoły chce pamiętać o św. Janie Pawle II. W inny sposób przygotowaliśmy montaż słowno muzyczny, który ogladali nasi uczniowie. Szkolne korytarze zdobiły gazetki oraz laurki zrobione przez naszych uczniów.

https://youtu.be/799FMOnraWg

Magdalena Mrugacz

galeria

20201016 100505


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)