Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

PDF Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2020 16:55

Współczesny świat stwarza w coraz szerszym zakresie zagrożenia życia ludzkiego, a najbardziej zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci. Wciąż wzrasta liczba wypadków drogowych, w których poszkodowanymi są dzieci. W związku z powyższym w naszej szkole wychowawcy kl. I-III i przedszkola zorganizowali zajęcia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na sali gimnastycznej rozłożone zostało mobilne miasteczko ruchu drogowego, gdzie uczniowie i przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, sprawdzić znajomość znaków drogowych, rozwijać spostrzegawczość oraz orientację czasowo-przestrzenną, pozwalającą na właściwą ocenę odległości prędkości nadjeżdżającego pojazdu. Uczniowie odpowiedzieli także na wiele pytań związanych bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wykonali kilka ćwiczeń interaktywnych, a na zakończenie każda klasa otrzymała od Pani Dyrektor Olgi Michalak piękny dyplom za wzorowy udział w zajęciach. Zajęcia bardzo podobały się uczniom i już nie mogą doczekać się kolejnych. Mamy nadzieję, że taka lekcja będzie dla naszych uczniów wskazówką, jak powinni postępować, aby uniknąć zagrożeń podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Często wypadki, inne zachowania ryzykowne spowodowane są lekceważeniem obowiązujących zasad.

Agata Majdzik

galeria


123263682 384878029526720 6212706504663644271 n

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)