Wycieczka do Opola i Krasiejowa

PDF Drukuj Email

krokodyl16           Ostatnie dni roku szkolnego często są wykorzystywane na wspólne wyjazdy. Jeden z nich odbył się 18 czerwca 2012r. , a jego uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Opolskiego Ogrodu Zoologicznego. Zwierzęta wzbudziły ogromne zainteresowanie maluchów, papugi zachwycały jaskrawymi kolorami, kapucynki zwinnością, żyrafy wzrostem, a maleńkie płazy ogromem gatunków. 

Wszyscy mieszkańcy zoo budzili ciekawość wśród uczniów.

krasiejow4

Kolejnym etapem wycieczki był Krasiejów. Tam można było zobaczyć bogate wykopaliska - jedyne w Europie muzeum, gdzie przez szklaną podłogę zobaczymy setki kości leżących w miejscu ich odkrycia.  Idąc ścieżką dydaktyczną uczniowie podziwiali różnorodne okazy dinozaurów.

krasiejow18 krasiejow17

Magicznym miejscem był Tunel Czasu, gdzie uczniowie udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. "Podróżując w czasie" mogli podziwiać tworzenie się galaktyk, Układu Słonecznego, powstanie życia na Ziemi, wędrówki kontynentów, wymierania gatunków.

krasiejow8 krasiejow6

Park gwarantuje wiele atrakcji, jednak Prehistoryczne Oceanarium zostało uznawane za największą. Dlaczego tak jest? Warto sprawdzić w czasie wakacyjnych wędrówek. Spotkanie "oko w oko" z wielkimi bestiami zrobiło na uczniach największe wrażenie.  

krasiejow25 krasiejow26

Na zakończenie wycieczki maluchy umiliły sobie czas w parku rozrywki. Nie brakowało pomysłów na ciekawą zabawę.

krasiejow27 krasiejow29

Mimo wielkiego zmęczenia wszyscy wrócili do domów zadowoleni. Wycieczka udała się,
a uczniowie już dzisiaj marzą o następnych wyjazdach.

Galeria zdjęć

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)