Wizyta Comenius – Brest Francja

PDF Drukuj Email

logo comenius     W dniach 2 – 8 października 2012r. grupa sześciu nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w pierwszej wizycie roboczej nowego projektu Comenius pt. „This is My World (Our Pupils’ Future in a Sustainable World: Ecology, Conservation and Renewable Resources). Projekt jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Przez najbliższe dwa lata uczniowie będą zgłębiali wiedzę na temat ekologii, ochrony środowiska naturalnego i odnawialnych źródeł energii.

 

Szkoły partnerskie biorące udział w projekcie to:

- szkoła podstawowa w Widden – Anglia

- szkoła podstawowa w Landscore – Anglia

- szkoła podstawowa La Croix Rouge w Brest – Francja

- szkoła specjalna w Frydek-Mistek – Czechy

- szkoła podstawowa w Calgi – Włochy.

      Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się w szkole francuskiej nauczyciele zaplanowali działania na pierwszy semestr, wizyty studyjne oraz wymienili się doświadczeniami dotyczącymi pracy szkół. W najbliższym czasie uczniowie będą wykonywali prace na temat recyklingu i ekologii, z których powstanie kalendarz na rok 2013. Wykorzystując zużyte materiały najmłodsze dzieci stworzą tzw. „bug hotel”, czyli miejsce, gdzie będą się mogły ukryć insekty i robaki. Natomiast najstarsi uczniowie wcielą się w rolę wybranego przez siebie zwierzątka i napiszą wierszyk o swoim środowisku.

      Najbliższe spotkanie studyjne zaplanowane zostało na 31 I 2013 – 4 II 2013 w naszej szkole. Liczymy na owocną współpracę ze szkołami partnerskimi i na zaangażowanie uczniów.


Aleksandra Pawełoszek

logo Comeniuss

 

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)