W BLASKU WIGILIJNEJ GWIAZDY

PDF Drukuj Email

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."

betl 9 grudnia 2012r. społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu zorganizowała dla lokalnej społeczności DRUGIE BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE pod hasłem "W blasku wigilijnej gwiazdy".

W atmosferę świąt wprowadzili nas najmłodsi "uczniowie"- przedszkolaki, którzy odegrali jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w świątecznych kalamburach, gimnazjaliści śpiewali kolędy a wszyscy mogli wziąć udział w bożonarodzeniowym teście- wiedzowym. Atrakcją dla najmłodszych był "Kącik choinkowy". Wszyscy chętni wykonywali papierowe ozdoby i stroili nimi choinkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się"Kiermasz ozdób świątecznych". Była to ekspozycja ozdób własnoręcznie wykonanych przez wszystkich uczniów naszego zespołu.Wzięciem cieszyły się makaronowe choinki, bombki i łańcuchy.

Pod młotek poszły drewniane mikołaje i ozdoby wykonane na szydełku.

W ofercie było wigilijne sianko oraz gwiazda betlejemska.

Pomyślelismy też o świątecznych prezentach. Można było nabyć zestawy kosmetyków, książki oraz płyty z najpiękniejszymi kolędami śpiewanymi przez uczniów naszej szkoły oraz kalendarze na rok 2013 również ze zdjęciami klasowymi naszych uczniów.

Na kiermaszu byli obecni szkolni wolontariusze, którzy za symboliczną "złotówkę" sprzedawali świąteczne ciasteczka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczyli na świąteczna paczkę dla uczniów potrzebujących z naszego zespołu. Wkład w organizacje spotkania włożyli też rodzice. To dzięki nim mogliśmy przygotować szkolną kafejkę, w której degustowano świąteczne ciasta i ciasteczka.

 

Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

Opiekun SU Olga Michalak

  
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)