Święto Niepodległości

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
czwartek, 14 listopada 2013 17:29

flaga polski

Uczniowie ZS-P w Lipiu niezwykle aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Podczas gminnej uroczystości, jaka miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury już w niedzielę, 10 listopada, gimnazjaliści, przygotowani przez panią Monikę Mach, zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt. „Drogi do niepodległości”.

DSC09726

Natomiast uczniowie szkoły podstawowej, pod  opieką pani Jolanty Cyprych przygotowali w dniu narodowego święta inscenizację pt. „Opowieść o Fryderyku”, która licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy przybliżyła postać Fryderyka Chopina, wybitnego Polaka, który swojej muzyce potrafił jak nikt inny wyrazić trudne losy polskiego narodu i wielką miłość do Ojczyzny. To właśnie o nim Cyprian Kamil Norwid w nekrologu, który ukazał się po śmierci kompozytora  napisał: „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel...” A słowa te najlepiej obrazują wielkość Chopina, którego  twórczość stała się synonimem polskości.DSC09750

Podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości  Pani Wójt wyróżniła młodych ludzi, którzy potrafią od siebie wymagać więcej niż inni, o czym świadczą znakomite wyniki jakie osiągnęli w nauce, sporcie oraz konkursach artystycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Już po raz drugi ufundowała stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Lipie, natomiast po raz pierwszy takie stypendia otrzymali także uczniowie szkół ponad gimnazjalnych.

I tak, w kategorii szkół podstawowych, wśród  nagrodzonych przez panią Wójt znaleźli się: Damian Bujalski, Robert Jankowski, Marlena Kilan, Weronika Kuc, Anna Macoch, Amelia Mazurek, Natalia Pietrzak, Anna Płuciennik, Katarzyna Szczepaniak, Oliwia Zychla.

DSC09789Natomiast w kategorii Gimnazjum laureatami nagrody pani Wójt zostali:  Bociąga Patrycja, Cer Maciej, Drosik Kamila, Knop Magdalena, Komorowska Natalia, Kotynia Magdalena, Kowalska Patrycja, Krzak Zuzanna, Leszczyński Karol, Luto Sara, Łyźniak Roksana, Meroń Dawid, Mirek Szymon, Szlązak Agata.

            W poniedziałek, 11 listopada, we mszy świętej za Ojczyznę, jaka miała miejsce w naszym kościele parafialnym wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gimnazjum im. Królowej Jadwigi. Przed jej rozpoczęciem uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali okolicznościowy program pt. „Jeszcze Polska nie zginęła”, oparty przede wszystkim o znane polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zgromadzonych na mszy świętej, którzy chętnie włączali się do wspólnego śpiewu.DSC09867

            Zarówno program artystyczny gimnazjalistów, jak i ich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej zostały przedstawione całej społeczności szkolnej ZS-P w Lipiu podczas uroczystego apelu w dniu 12 listopada.

galeriaJolanta Cyprych

Uczniowie ZS-P w Lipiu niezwykle aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Podczas gminnej uroczystości, jaka miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury już w niedzielę, 10 listopada, gimnazjaliści, przygotowani przez panią Monikę Mach, zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt.„Drogi do niepodległości”. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej, pod  opieką pani Jolanty Cyprych przygotowali  w dniu  narodowego święta  inscenizację pt. „Opowieść o Fryderyku”, która licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy przybliżyła postać Fryderyka Chopina, wybitnego Polaka, który  swojej muzyce potrafił jak nikt inny  wyrazić trudne losy polskiego narodu i wielką miłość do Ojczyzny. To właśnie o nim Cyprian Kamil Norwid w nekrologu, który ukazał się po śmierci kompozytora  napisał:  „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel...” A słowa te najlepiej obrazują  wielkość Chopina, którego  twórczość stała się synonimem polskości.

Podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości  Pani Wójt wyróżniła młodych ludzi, którzy potrafią od siebie wymagać więcej niż inni, o czym świadczą znakomite wyniki jakie osiągnęli w nauce, sporcie oraz konkursach artystycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Już po raz drugi ufundowała stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Lipie, natomiast po raz pierwszy takie stypendia otrzymali także uczniowie szkół ponad gimnazjalnych.

 I tak, w kategorii szkół podstawowych, wśród  nagrodzonych przez panią Wójt znaleźli się: Damian Bujalski, Robert Jankowski, Marlena Kilan, Weronika Kuc, Anna Macoch, Amelia Mazurek, Natalia Pietrzak, Anna Płuciennik, Katarzyna Szczepaniak, Oliwia Zychla.

 Natomiast w kategorii Gimnazjum laureatami nagrody pani Wójt zostali:  Bociąga Patrycja, Cer Maciej, Drosik Kamila, Knop Magdalena, Komorowska Natalia, Kotynia Magdalena, Kowalska Patrycja, Krzak Zuzanna, Leszczyński Karol, Luto Sara, Łyźniak Roksana, Meroń Dawid, Mirek Szymon, Szlązak Agata.

            W poniedziałek, 11 listopada, we mszy świętej za Ojczyznę, jaka miała miejsce w naszym kościele parafialnym wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gimnazjum im. Królowej Jadwigi. Przed jej rozpoczęciem uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali okolicznościowy program pt. „Jeszcze Polska nie zginęła”, oparty przede wszystkim o znane polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zgromadzonych na mszy świętej, którzy chętnie włączali się do wspólnego śpiewu.

            Zarówno program artystyczny gimnazjalistów, jak i ich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej zostały przedstawione całej społeczności szkolnej ZS-P w Lipiu podczas uroczystego apelu w dniu 12 listopada.
 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)