PDF Drukuj Email


„Innowacja programowa w nauczaniu muzyki i historii w języku angielskim”

            W czasach ogromnej popularności języka angielskiego i rosnącego zainteresowania nauką tego języka, powstał pomysł innowacji pedagogicznej „Innowacja programowa w nauczaniu muzyki i historii w języku angielskim”, która jest prowadzona w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym już od 1 września 2014r.

W dzisiejszych czasach język angielski jest wszechobecny i bezdyskusyjnie umiejętności językowe są niezbędne podczas porozumiewania się z ludźmi innych narodowości, a także podczas poszukiwania informacji i poszerzania wiedzy.

Innowacja wprowadza uczniów w świat języka angielskiego dając podstawy kompetencji językowej i komunikacyjnej, umożliwiając porozumiewanie się w języku angielskim i jednocześnie wskazując potrzeby posługiwania się językiem obcym w niestandardowych sytuacjach.

Innowacja ma rozwijać u uczniów wszystkie umiejętności językowe, dostarczyć wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, zabytków i kultury. Ma także ukazać życie codzienne, święta, tradycje i zwyczaje. Ma rozbudzić w nich chęć zgłębienia wiedzy, ciekawość poznania innych języków oraz motywację do dalszej edukacji. Zagadnienia rozwijające wiedzę o innych  krajach motywują  do nauki i podnoszą jej atrakcyjność. Wskazują również znaczenie znajomości języka angielskiego w poznawaniu innych kultur.

Poza tym za wprowadzeniem niniejszej innowacji przemawia diagnoza obecnej sytuacji na rynku pracy oraz zmiany w codziennym życiu. Studiowanie zagranicą, podejmowanie pracy poprzez rodziców uczniów, a także samych uczniów w przyszłości wymaga od nich rozwoju umiejętności językowych, szczególnie rozumienia i komunikacji.

W edukacji dwujęzycznej język obcy jest traktowany jako naturalne narzędzie przekazywania wiedzy i porozumiewania się, co wspomaga proces nauki języka. Uczeń ma częstszy kontakt z językiem angielskim pisanym i mówionym, co podnosi efektywność nauki języka obcego.

Dlatego innowacja ta ma za zadanie rozwijać sprawność mówienia, czytania pisania i słuchania w języku obcym. Innowacja ma na celu również kształtowanie postaw twórczych i wychowania poprzez sztukę (muzyka) prowadzone w języku angielskim.

Materiał dydaktyczny z tych przedmiotów będzie przyswajany samoistnie w dwóch językach, dzięki czemu będzie powtarzany i lepiej utrwalany, a ponadto wzrośnie poziom znajomości języka angielskiego wśród uczniów.

Agnieszka Wolska - Bździon

Lidia Krystek

innowacja hm6 innowacja hm8
innowacja hm1 innowacja hm2
innowacja hm3 innowacja hm4
innowacja hm5 innowacja hm7
historia1 historia2
historia3 historia4

 

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)