Wizyta w Kownie w ramach projektu ERASMUS+

PDF Drukuj Email
sobota, 05 listopada 2016 14:40

erasmus-plus-logoW dniach 24 – 28 października 2016r. grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w wizycie roboczej planującej pierwsze półrocze realizacji nowego projektu „Arts and Traditions (Promoting Awareness of Cultural Traditions In Modern Settings)” w ramach programu Erasmus+. Projekt jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Przez najbliższe trzy lata uczniowie będą zgłębiali wiedzę na temat szeroko pojętej sztuki, tradycji, zapomnianych metod i technik artystycznych, nawiążą nowe kontakty, ale również poznają kulturę i tradycje panujące w krajach partnerskich.

Wizytę na Litwie poprzedziły liczne przygotowania. Efektem pracy uczniów było pudełko Culture Box, w którym znalazły się wykonane własnoręcznie paszporty uczniów, zakładki, pocztówki i inne prace. Pudełko zostało podarowane szkole litewskiej. Dzieci poznały także kraje partnerskie i ich flagi. Wykonano prezentację multimedialną (dostępna na https://prezi.com/bsnlny2m9lwr/untitled-prezi/) oraz broszurkę „United in Diversity” o krajach biorących udział w projekcie (https://issuu.com/aleksandra071/docs/united_in_diversity/9?e=26605560/30000297).wizyta kowno6

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się w szkole litewskiej w Kownie zebrali się nauczyciele z 14 szkół partnerskich, takich krajów jak: Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Rumunia, Estonia, Turcja, Hiszpania, Włochy, Francja, Grecja i Szwecja. Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi pracy szkół, zbierali wskazówki i wspólnie poszukiwali pomysłów do pracy nad kolejnymi zadaniami oraz zaplanowali działania na pierwszy semestr. W tym półroczu nasza szkoła będzie pracowała wspólnie ze szkołą francuską La Croix Rouge. Przez najbliższe miesiące uczniowie nawiążą kontakt ze swoimi rówieśnikami z Francji, będą do siebie pisać listy, nagrywać film o swoim dniu, prowadzić wideokonferencje, poznawać motywy i tradycyjne wzory, wykonywać rękodzieła, pisać opowiadania wspólnie z uczniami z Francji i inne. W lutym czeka nas Dzień Erasmusa (Dzień francuski), w trakcie którego uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z tradycją, sztuką i kulturą Francji, a także wziąć udział w różnego rodzaju quizach i zabawach.

Najbliższe spotkanie studyjne zaplanowane zostało na 20 III 2017 r. w szkole w Szwecji. Liczymy na owocną współpracę ze szkołami partnerskimi i na zaangażowanie uczniów.

Aleksandra Pawełoszek, Agnieszka Wolska - Bździon

galeria

wizyta kowno11

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)