I Dekanalno - Szkolny Konkurs "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie"

Drukuj
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
środa, 22 października 2014 20:50

papiez1Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu uczciła pamięć Jana Pawła II, którego papież Franciszek 27 kwietnia 2014r. ogłosił świętym, przez organizację I Dekanalno - Szkolnego Konkursu pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Finał odbył się 22 października 2014r., w rocznicę inauguracji pontyfikatu wielkiego Polaka, ponieważ ten dzień został wyznaczony na Jego liturgiczne wspomnienie.

konkursy40Uczestnicy konkursu musieli wykazać się w teście wiedzowym znajomością życia i działalności Jana Pawła II oraz biografii polskich świętych, przez niego kanonizowanych, wykonywali prace plastyczne oraz recytowali utwory poetyckie napisane przez Jana Pawła II lub jemu poświęcone.

Podczas uroczystej akademii, z udziałem księży dekanatu krzepickiego, władz gminnych, nauczycieli, przygotowujących uczestników konkursu, jurorów, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom. Fundatorami nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipiu, a poczęstunek wszystkim uczestnikom zapewnili rodzice oraz Piekarnia Ludwik Cieśliński, firmy Jamar i Delicpol. Mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w przyszłym roku.

galeria

Wyniki konkursu papieskiego:

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce OLIWIA GANCAREK (ZSP LINDÓW)

II miejsce ADRIAN MAZIK (SP RĘBIELICE SZLACHECKIE)

III miejsce KACPER KUC (SP RĘBIELICE SZLACHECKIE)podsumowanie35

GIMNAZJUM

I miejsce KAMIL WIATR (ZSP PARZYMIECHY)

II miejsce NATALIA KOGUT (ZSP LIPIE)

III miejsce ZUZANNA KRZAK (ZSP LIPIE)

podsumowanie45

KONKURS PLASTYCZNY O JANIE PAWLE II

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce  AMELIA SEDUN (ZSP LIPIE)

II miejsce TOBIASZ KUCHARZYK (ZSP LINDÓW)

III miejsce MATEUSZ ORZEŁEK (SP KRZEPICE)

WYRÓŻNIENIE WIKTORIA WĄS (SP IWANOWICE DUŻE

GIMNAZJUM

I miejsce NATALIA PIETRZAK (ZSP LIPIE)

II miejsce  JULIA KOWALSKA (GIMNAZJUM KRZEPICE)

II miejsce  ANNA SEDUN (ZSP LIPIE)

III miejsce ZUZANNA PILARSKA (ZSP PARZYMIECHY)

III miejsce KLAUDIA WESTER (ZSP LIPIE)

WYRÓŻNIENIE

TOMASZ ŁYŹNIAK (ZSP LIPIE)

MARTA KOTYNIA (ZSP LIPIE)

podsumowanie44

KONKURS RECYTATORSKI O JANIE PAWLE II

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce NATALIA DYNGUS (ZSP LIPIE)

I miejsce NATALIA LECH (SP ZWIERZYNIEC)

I miejsce MARCELINA OSTRYCHARZ (ZSP LINDÓW)

II miejsce AURELIA GABRYSIAK (SP ZWIERZYNIEC)

II miejsce ADRIAN JEZIORSKI (SP RĘBIELICE SZLACHECKIE)

II miejsce JULIA ZAWISZA (ZSP LIPIE)

III miejsce NATALIA GRABOWSKA (SP IWANOWICE DUŻE)

III miejsce JULIA RUDNIK (SP ZWIERZYNIEC)

WYRÓŻNIENIA:

JULIA CEBULA (SP IWANOWICE)

WERONIKA CZUPRYNA (ZSP LINDÓW)

IZABELA JĘSIOR (SP IWANOWICE DUŻE)

SONIA KRUPIŃSKA (ZSP LINDÓW)

ADRIAN MAZIK (SP RĘBIELICE SZLACHECKIE)

WIKTORIA PATOCKA (SP RĘBIELICE SZLACHECKIE)

ANNA ŚWIERZY (ZSP LIPIE)

podsumowanie38

GIMNAZJUM

I miejsce MARTA KOTYNIA (ZSP LIPIE)

II miejsce PAULINA GRĄNDYS (ZSP PARZYMIECHY)

II miejsce ZUZANNA KRZAK (ZSP LIPIE)

III miejsce DAMIAN KOWALIK (ZSP LIPIE)